Gamrat – deska kompozytowa. Nowość w naszej ofercie!

Drewno, choć pięknie, nie jest materiałem najtrwalszym, a już na pewno nie jest nim wtedy, gdy zaniedbamy konserwację. Z tego powodu coraz więcej inwestorów poszukuje alternatywy dla naturalnego surowca, zwłaszcza w zastosowaniach na zewnątrz. Jedną z nich opracowała firma Gamrat. Deska kompozytowa, która składa się z warstwy wewnętrznej z tworzywa na bazie polimeru oraz z kompozytowej warstwy wierzchniej to ukłon w stronę tych klientów, którzy cenią elegancką estetykę drewna, a zarazem oczekują wysokiej trwałości i ograniczenia zabiegów konserwacyjnych do minimum. Oferujemy deski tarasowe wraz z montażem, który – wykonany profesjonalnie – jeszcze bardziej wydłuża trwałość użytkowania.

Deski kompozytowe na polski rynek weszły szturmem i nic nie wskazuje na to, aby ich popularność miała słabnąć. Dobre opinie, jakimi cieszą się wśród inwestorów, zawdzięczają przede wszystkim swoim świetnym parametrom, jak wytrzymałość na szkodliwe warunki atmosferyczne (wysokie i niskie temperatury, opady, ekspozycja na słońce). Z uwagi na fakt, że na pierwszy rzut oka kompozyt trudno odróżnić od drewna, staje się on coraz chętniej wybieraną alternatywą dla naturalnego surowca, trwalszą od niego, a zarazem w niczym mu nie ustępującą pod względem wizualnym.

Jako producent desek kompozytowych, Gamrat idzie jeszcze krok dalej, oferując na rynku rozwiązanie wyjątkowe. Oprócz desek komorowych (160×25 mm) firma proponuje też deski tarasowe pełne (160×20 mm), które dzięki warstwowej konstrukcji jeszcze trudniej odróżnić od wyrobów z naturalnego surowca. Co istotne, są one niepalne, czym różnią się od desek pełnych wykonanych z poliolefin (PE, PP). Dzięki temu świetnie sprawdzą się nie tylko w budynkach prywatnych, ale także w obiektach użyteczności publicznej (np. tarasy restauracyjne, galerie handlowe), w których obowiązują podwyższone wymagania dotyczące przepisów przeciwpożarowych.

Kompozyt vs. drewno

Drewno to jeden z najstarszych materiałów budowlanych stosowanych przez człowieka, który mimo upływu czasu wciąż jest powszechnie stosowany. Jednak wielu inwestorów, którzy cenią sobie jego szlachetny, wyjątkowy urok, nie decyduje się na naturalny surowiec ze względu na kłopotliwą i czasochłonną konieczność regularnego konserwowania i zabezpieczania powierzchni. Nieodpowiednio pielęgnowane drewno, zwłaszcza gdy narażone jest na destrukcyjne działanie wody, mrozu, promieniowania UV, szybko straci swój blask, zszarzeje, może zacząć pękać czy gnić.

Produkowane przez Gamrat deski kompozytowe perfekcyjnie imitują drewno, jednak wolne są od jego wad – są niskonasiąkliwe, niepalne, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Zachowują też stabilność wymiarów, nie rozwarstwiają się z upływem czasu i nie mają drzazg. Ich atutem jest ponadto odporność na glony, grzyby i pleśń.

Osoby, które zamiast naturalnego drewna wybrały kompozyt, podkreślają też bezproblemową eksploatację, przede wszystkim prostotę czyszczenia i ograniczenie zabiegów pielęgnacyjnych do minimum. Dla odbiorców o proekologicznym nastawieniu istotny jest też fakt, że deski kompozytowe Gamrat można w 100% przetworzyć ponownie, sam zaś materiał jest w pełni bezpieczny i przyjazny środowisku.

Gamrat – deska kompozytowa o wyglądzie drewna

Balkony, tarasy, ogrody w domach jednorodzinnych, hotelach, motelach, domach wczasowych, a także wykończenia oczek wodnych, pomostów, przystani czy basenów… Z uwagi na swój wyjątkowy design, oferowane przez Gamrat deski kompozytowe sprawdzą się w wielu różnych przestrzeniach, niezależnie od tego, w jakim stylu są one zaaranżowane. Dopasowanie do różnych stylów architektonicznych ułatwia rozbudowana gama kolorystyczna desek, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy ciepłych, naturalnych odcieni (np. jasny brąz szczotkowany czy orzech szczotkowany), jak również osoby stawiające na minimalizm. W tych ostatnich przestrzeniach, szczególnie zaś w obiektach o nowoczesnym, oszczędnym w wyrazie designie, świetnie sprawdzą się eleganckie, ponadczasowe odcienie, np. grafit szczotkowany czy szary szczotkowany.

W przypadku desek kompozytowych Gamrat nie trzeba też obawiać się, że wykonany z nich taras, balkon czy pomost z biegiem czasu utraci swoje walory wizualne, jak ma to miejsce w przypadku naturalnego surowca. Jako producent Gamrat udziela na swoje wyroby 25 lat, zaś oferowany przez nas profesjonalny montaż daje gwarancję, że deski zostaną ułożone prawidłowo i zgodnie z zasadami sztuki.

Ponadczasowe, znane człowiekowi od wieków naturalne materiały – jak drewno – dziś przeżywają swój renesans, jednak nauczyliśmy się też przedłużać ich żywotność, dopasowywać je do wymagań, jakie stawia przed nami XXI wiek. Deska kompozytowa Gamrat jest świetnym przykładem tego, że nie tracąc nic z piękna i szlachetności drewna, można otrzymać produkt o zdecydowanie lepszych parametrach, większej wytrzymałości oraz mniej kłopotliwy w eksploatacji.

Formularz kontaktowy

    Partnerzy

    Partner
    Partner
    Partner