Drzwi tarasowe przesuwne Drutex – wymarzony widok z każdej strony

Loggie, balkony i tarasy to szczególne miejsca w naszym domu. Z jednej strony są jeszcze elementem prywatnej przestrzeni, stanowiąc przedłużenie części mieszkalnej, z drugiej – wystawione są już bezpośrednio na działania czynników zewnętrznych, wiatru, zimna, hałasu. Jak pogodzić te dwa sprzeczne żywioły? Pomogą w tym odpowiednio dobrane drzwi tarasowe przesuwne firmy Drutex.

Zanim wybierzesz…

Kiedy myślimy o dopasowaniu drzwi tarasowych do naszego domu, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czego przede wszystkim potrzebujemy – dobrze dobranej izolacji akustycznej lub termicznej? Najwyższych możliwych parametrów związanych z bezpieczeństwem użytkowania? A co, jeśli największą wagę stanowi dla nas ekologia i stosowanie jak najbliższych naturze materiałów? To istotne pytania i ważny wybór – cena stolarki okiennej i drzwiowej to zwyczajowo niemały procent ogólnego budżetu przeznaczonego na budowę czy remont domu. Dotyczy to też takiego systemu, jakim są drzwi tarasowe przesuwne. Cena, którą planujemy przeznaczyć na tę domową inwestycję powinna stanowić wypadkową możliwości finansowych i starannie określonych własnych priorytetów. Rynek budowlany oferuje obecnie dużo propozycji i rozwiązań, więc naprawdę jest z czego wybierać – ważne, by nie kierować się wyłącznie niską ceną, tylko sięgać po sprawdzonych i wiodących producentów w branży. Drzwi tarasowe przesuwne Drutex to jedno z tych z rozwiązań, których jakości i niezawodności z pewnością warto zaufać.

Systemy tarasowe w różnych odsłonach

Najczęściej drzwi tarasowe występują w dwóch głównych odmianach: uchylno-przesuwnej (PSK) i podnoszono-przesuwnej (HST). W ramach tych rodzajów zawiera się wiele podsystemów i odmian, różniących się od siebie parametrami technicznymi, sugerowanym przeznaczeniem czy użytymi materiałami. PSK to tradycyjny system, szeroko stosowany w większości domów. Charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem, dużą powierzchnią szklenia gwarantującą maksymalny dopływ światła, a także automatycznymi okuciami pozwalającymi w łatwy sposób poruszać skrzydłem wyłącznie przy pomocy klamki. System HS łączy zalety poprzedniego z dodatkowymi udogodnieniami: możliwością zabudowywania wielkich powierzchni i narożników oraz niskim progiem. Drzwi podnoszono-przesuwne są bardziej kosztowne od systemów uchylno-przesuwnych, tym niemniej coraz częściej wybierane są przez klientów z uwagi na (warte swojej ceny) innowacyjność, świetną funkcjonalność i wysoki komfort użytkowania.

Drzwi tarasowe przesuwne Drutex w służbie ciepła i ciszy

Drzwi balkonowe czy tarasowe mają w dużej mierze za zadanie chronić mieszkańców przed utratą ciepła, wiatrem oraz uciążliwym hałasem z zewnątrz. Tutaj znakomicie sprawdzą się drzwi tarasowe przesuwne Drutex IGLO ENERGY PSK. Zalety systemu? Duża oszczędność energii, m.in. dzięki optymalnej, 7-komorowej budowie profilu, systemowi uszczelnienia EPDM i pakietom szybowym o niskim współczynniku przenikania ciepła (0,5 W/m2K w standardzie, czy nawet 0,3 W/m2K na życzenie klienta). Dzięki potrójnemu uszczelnieniu system posiada też wysokie parametry przepuszczalności powietrza i wodoszczelności, znakomicie chroni również przed wiatrem. IGLO ENERGY PSK zostawi także na zewnątrz niechciane decybele: osiągany przez ten system współczynnik Rw to nawet 46 dB. Bardzo dobre parametry termiczne posiada również model IGLO-HS, zalecany jako rozwiązanie do domów energooszczędnych i pasywnych. Tutaj także możliwe jest osiągnięcie rewelacyjnie niskiego współczynnika na poziomie 0,3 W/m2K. Warto tu jeszcze wspomnieć o systemach MB – 77 HS i MB – 77 HS HI, gdzie za korzystne parametry cieplne odpowiadają aluminiowe progi ze specjalną przegrodą termiczną. Wysokim poziomem energooszczędności cechują się też drewniane drzwi SOFTLINE HS.

Drzwi tarasowe przesuwne – cena bezpieczeństwa i spokoju

Wszystkie oferowane systemy mogą poszczycić się wysokim poziomem bezpieczeństwa, dzięki stabilności profilu aluminiowego i znakomitej jakości okuciom. Wśród drzwi tarasowych przesuwnych Drutex na uwagę zasługują takie systemy PSK jak IGLO LIGHT, IGLO ENERGY i IGLO 5, które wyposażone są w cztery zaczepy antywyważeniowe oraz w dodatkowe wzmocnienia, polegające na przytwierdzeniu zaczepów do stali. Z kolei wśród systemów typu HS prym w dziedzinie bezpieczeństwa wiedzie najnowocześniejszy system tarasowy Drutex, czyli IGLO-HS, który dzięki swojej stabilnej konstrukcji (w tym ościeżnicy wykonanej z wysokiej jakości kształtowników aluminiowych z przekładkami termicznymi) gwarantuje bezpieczeństwo, nawet przy wadze skrzydła do 400kg. Systemy HS cechują się jeszcze jedną ważną kwestią związaną z bezpieczeństwem – mianowicie niskim, umieszczonym na poziomie podłogi progiem. Likwidacja barier komunikacyjnych to pożądane rozwiązanie w tych domach, gdzie przebywają osoby mające problemy z poruszaniem się albo małe dzieci, które nie zawsze patrzą pod nogi.

Jak natura chciała, czyli o drzwiach z profilem drewnianym

Dla tych inwestorów, którzy doceniają życie możliwie zgodne z naturą, jak również ciepłą, klasyczną kolorystykę producent przygotował całą serię systemów opartych na profilach drewnianych. To takie modele drzwi tarasowych przesuwnych Drutex, jak DUOLINE HS i SOFTLINE HS oraz DUOLINE PSK i SOFTLINE PSK. Drzwi drewniane dostępne są, w zależności od modelu, w dwóch lub trzech gatunkach drewna ( sosna, meranti 450+ i modrzew). To, co charakteryzuje powyższe rozwiązania to najwyższa jakość drewnianych profili z wyselekcjonowanego drewna, dbałość o ekologię (dzięki zastosowaniu wodnych lakierów) oraz duże możliwości aranżacyjne, wynikające z bogatej oferty farb kryjących i transparentnych. Elegancki, ponadczasowy design drzwi drewnianych sprawdzi się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Coś dla dużych, coś dla małych

Drzwi tarasowe to rozwiązanie uniwersalne – zapewniają wygodę obsługi, oszczędność przestrzeni i maksymalne doświetlenie wnętrza zarówno dużych, jak i mniejszych pomieszczeń. Dla przestronnych wnętrz szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie system IGLO-HS, zapewniający możliwość wykonania dużych gabarytowo przeszkleń. Dla dużych domów rodzinnych oraz obiektów komercyjnych, jak np. hotele rekomenduje się zastosowanie dużych i wytrzymałych drzwi typu MB-77 HS i MB-77 HS HI. A co można zaproponować posiadaczom mniejszych pomieszczeń i tarasów? Tutaj znakomicie sprawdzą się wspomniane już systemy IGLO ENERGY PSK, IGLO 5 PSK, czy MB 70/ MB 70HI PSK. Możliwości konfiguracji najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom systemu jest naprawdę wiele, na tyle, że nie trzeba dokonywać bolesnych kompromisów między ceną a jakością.
Warto nadmienić, że większość prezentowanych tu systemów drzwi tarasowych przesuwnych Drutex można modyfikować poprzez specjalne pakiety szybowe (m.in. o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowane, antywłamaniowe, przeciwsłoneczne i in), czy decydując się na opcję tzw. cienkiego zgrzewu, gwarantującą lepszą kontrolę docisku i większą wytrzymałość naroży.

 

 

Formularz kontaktowy

    Partnerzy

    Partner
    Partner
    Partner