Drzwi wejściowe do domu – cena bezpieczeństwa i komfortu

Drzwi zewnętrzne to coś znacznie więcej, niż otwór w murze przesłonięty ruchomym, zamykanym skrzydłem. Drzwi wyznaczają własną, prywatną przestrzeń; za nimi otwiera się świat, który utożsamiamy z ciszą, ciepłem i bezpieczeństwem. Dlatego solidność i trwałość to podstawowe cechy, którymi powinny charakteryzować się drzwi wejściowe do domu. Cena zatem pozostaje jednym z ważniejszych czynników, decydujących o wyborze takich, a nie innych drzwi. Powinny one posłużyć lata, nawet dziesiątki lat, więc należy się dobrze zastanowić – źle pojmowana oszczędność może okazać się kosztochłonną pułapką.

Drzwi wejściowe do domu – cena dopasowana do potrzeb

Szukając dla siebie odpowiednich drzwi zewnętrznych, warto udać się do fachowców i profesjonalnych doradców. Ich doświadczenie pomoże uniknąć wielu pomyłek. W sprzedaży dostępne są obecnie sprawdzonej jakości drzwi zewnętrzne PORTA oraz GERDA. Ten drugi producent znany jest szczególnie ze swoich autorskich, niezawodnych mechanizmów odpowiadających za maksymalny poziom bezpieczeństwa. Koniecznie trzeba pamiętać, że kompleksowa cena drzwi wejściowych do domu to nie tylko same skrzydło – to także ościeżnica i zamki, zabezpieczenia, progi i inne. Do tego dochodzi jeszcze montaż drzwi na miejscu. Warto wziąć to wszystko pod uwagę przy planowaniu zakupu.

Dobre drzwi inwestycją na lata

Drzwi wejściowe mają przede wszystkim za zadanie chronić nas przed warunkami zewnętrznymi i związanymi z nimi potencjalnymi zagrożeniami. Dlatego powinny być odporne na warunki atmosferyczne, stanowić barierę dla (typowych dla naszej strefy klimatycznej) zimna, wiatru, deszczu i śniegu. Niebagatelna jest też kwestia finansowego bezpieczeństwa rodziny i zapobiegania ewentualnemu włamaniu. Trzecią wartością, która cechuje dobrze dobrane drzwi wejściowe, to ich ochrona przed hałasem z zewnątrz – nieodzowny składnik codziennego komfortu. No i oczywiście nie można zapomnieć o estetyce – stylistycznemu i kolorystycznemu dopasowaniu do elewacji. Drzwi to przecież wizytówka domu. Wysokie wskaźniki związane z izolacją termiczną, skutecznymi właściwościami antywłamaniowymi i przeciwpożarowymi, dźwiękoszczelnością oraz funkcją reprezentacyjną – wszystko to jest istotnym kryterium wyboru odpowiednich drzwi wejściowych. Cena, którą finalnie zapłacimy powinna być wypadkową tych wszystkich czynników. Warto poważnie przemyśleć wybór – ostatecznie drzwi nie wymieniamy tak często, jak kolorystyki ścian czy elementów wyposażenia. Im trwalsze i jednocześnie maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb – tym lepiej.

Bariera dla rabusia

Dla większości z nas podstawą jest bezpieczeństwo i spokojny sen. Nikt nie chce przeżywać stresu związanego z włamaniem i utratą mienia. Warto więc inwestować w drzwi o wysokim poziomie zabezpieczenia – takie, jakie oferujemy w sprzedaży. Te właściwości mają zarówno oferowane przez nas drzwi stalowe (konstrukcja ze wzmocnionych żeber i prętów z wysokogatunkowego surowca), jak i panelowe (stalowy korpus z zamontowanymi na nim panelami z materiałów drewnopochodnych). Zaleca się stosowanie drzwi w klasie bezpieczeństwa co najmniej RC1 (ochrona przed próbą włamania przy zastosowaniu siły fizycznej, bez użycia narzędzi), a najlepiej wyższej – RC2, RC3 i RC4. Te zapewnią już ochronę przed otwarciem przy użyciu śrubokręta, siekiery czy młotka. W cenie drzwi wejściowych antywłamaniowych produkcji PORTA i GERDA znajdą się między innymi opcje wielopunktowych zamków, odpowiednio zamontowanych bolców uniemożliwiających wypchnięcie skrzydła, szyb antywłamaniowych i wiele innych. Święty spokój – jak to mówią – nie ma ceny.

Bariera dla dźwięku

Wchodząc do domu, w założeniu świat zewnętrzny zostawiamy za sobą. Jego hałasy także. Ruch uliczny, uciążliwe odgłosy – to wszystko nie powinno stawać się częścią naszego domowego życia. Badania naukowe nie pozostawiają wątpliwości – hałas fatalnie wpływa na nasze zdrowie, na poziom stresu, na jakość życia. Jeśli więc poziom decybeli na zewnątrz posesji przekracza zalecane normy, to warto rozważyć zakup drzwi zewnętrznych o zwiększonej izolacji akustycznej, jak GERDA TT OPTIMA, które między innymi dzięki panelom dźwiękochłonnym w wypełnieniu skrzydła pozwolą na osiągnięcie spokoju i ciszy w pomieszczeniach. To bardzo proekologiczne rozwiązanie, wszak jedną z negatywnych konsekwencji postępu cywilizacyjnego jest nadmierna emisja hałasu. Jeśli to konieczne, warto rozważyć zakup i montaż takich właśnie drzwi wejściowych.

Bariera dla zimna

W naszej strefie klimatycznej nie sposób nie myśleć o izolacji termicznej. To nie tylko kwestia komfortu, choć oczywiście też, ale także kwestia oszczędności i ekologii. Drzwi z korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła mogą się początkowo wiązać z wyższymi kosztami inwestycji, ale w miarę upływu lat będą się one szybko zwracać poprzez redukcję kosztów ogrzewania. Bardzo dobry wskaźnik ww. współczynnika to 1,3 W/m2K i niższy. Znakomitą termoizolacyjność zapewnią takie modele jak GERDA ALTUS czy GERDA NTT REVO (tutaj także tzw. drzwi pasywne, tj. gromadzące energię wewnątrz pomieszczenia). Trzeba też pamiętać, że za skuteczną termoizolacyjność odpowiada nie tylko samo skrzydło drzwiowe, ale także zastosowane ościeżnice i progi, wyposażone w przegrody termiczne, zapobiegające np. procesom przemarzania drzwi. W cenie drzwi wejściowych termoizolacyjnych z prawdziwego zdarzenia zawierają się więc również te, na pozór mniej istotne, akcesoria.

Estetyka i montaż

Na koniec trzeba wspomnieć o dwóch kwestiach, które finalnie wpływają na poziom zadowolenia Klienta z zakupu odpowiednich drzwi. To z jednej strony estetyka i wybór odpowiedniego rodzaju, wzoru i koloru drzwi, z drugiej właściwego ich montażu. Jeśli chodzi o wzornictwo, to u producentów znaleźć można naprawdę szeroki katalog możliwości w zakresie konstrukcji, koloru powłok drzwiowych, rodzajów okuć, przeszklenia, dodatkowych elementów, jak dostawki czy naświetla. Profesjonalny montaż jest natomiast integralną częścią kompleksowej obsługi Klienta i gwarancją jego zadowolenia. Jeśli nie posiada się ani doświadczenia w zakresie pomiarowania i montażu, ani odpowiednich do tego narzędzi, to zdecydowanie nie zaleca się zabierać do tego samodzielnie. Nieprawidłowo wykonany pomiar czy montaż może nawet doprowadzić do uszkodzenia elementów drzwi, a tym samym oznaczać dodatkowe koszty, przez co cena drzwi wejściowych niepotrzebnie wzrasta. Ze swojej strony oferujemy profesjonalne pomiary i montaż drzwi, a później także sprawny serwis w trakcie użytkowania. Tak kompleksowo pomagamy uniknąć naszym Klientom pozornych oszczędności i kosztochłonnych pułapek. Fachowcom warto zaufać!

Formularz kontaktowy

    Partnerzy

    Partner
    Partner
    Partner